Sesiune de formare a personalului din cadrul extensiilor

Universitatea Babeș-Bolyai anunță desfășurarea în data de 29 iunie 2017 a unei sesiuni de formare a personalului din cadrul extensiilor, responsabil de furnizarea informațiilor cu privire la procedura de înscriere la facultate. Acțiunea face parte dintr-o serie de activități organizate în cadrul proiectului cu titlul Acces-participare-echitate-incluziune în învățământul superior – EchitUBB, finantat de către Ministerul Educației Naționale prin Fondul de Dezvoltare Instituțională 2017, CNFIS-FDI-2017-0098.

CCARMA a participat la aceasta acțiune unde s-a discutat despre promovarea ofertei educaționale a Universității prin facilitarea procedurii de înscriere la facultate a elevilor din medii defavorizate, fiind abordate tematici legate de organizarea admiterii la programele oferite de extensiile universitare și comunicarea cu elevii proveniți din medii dezavantajate.

Postat în Evenimente